
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7S |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 457
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07910
Ext.Price$0.07910
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07910 | $0.07910 |
| 10 | $0.03955 | $0.39550 |
| 50 | $0.03509 | $1.75450 |
| 100 | $0.03114 | $3.11400 |
| 500 | $0.02703 | $13.51500 |
| 1000 | $0.02347 | $23.47000 |
| 3000 | $0.02150 | $64.50000 |
| 5000 | $0.01970 | $98.50000 |
